آیا تلگرام جای نرم افزار اسنپ چت هم خواهد گرفت؟

Posted on Posted in اپ اندروید, اخبار, مقالات

“اسنپ‌چت” ( snapchat )یک برنامه ارسال و دریافت تصاویر مخصوص پلتفرم موبایل می‌باشد که توسط ایوان اشپیگل و بابی مورفی از دانشجویان دانشگاه استنفورد توسعه داده شده است.اسنپ چت

با استفاده از این برنامه، کاربران می‌توانند عکس گرفته یا ویدئو ضبط کنند و سپس به آنها متون یا نقاشی اضافه و آنها را به لیستی از دریافت کنندگان مشخص شده ارسال کنند. این تصاویر و ویدئوها اصطلاحاً “Snapss” نامیده می‌شوند. کاربران می‌توانند یک محدوده زمانی را مشخص نمایند که فقط در طی آن، دریافت کنندگان می‌توانند تصاویر را مشاهده کنند. پس از به پایان رسیدن این محدوده زمانی، این تصاویر از دید دریافت کنندگان مخفی شده و از سرورهای اسنپ چت نیز حذف می‌شوند. از ماه نوامبر ۲۰۱۳ این محدوده زمانی می‌تواند بین ۱ تا ۱۰ ثانیه انتخاب شود.

در حال حاضر این اپلیکیشن فقط برای پلتفرم موبایل عرضه شده است و سیستم عامل‌های اندروید ( android)  و ios پشتیبانی می‌شوند.

توسعه دهندگان تلگرام سورس کد برنامه را برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان اندروید نیز قرار دادند.

 

 

 

زمانی که پیام رسان های زیادی وجود داشتن و همه بر این باور بودن که برای چت کردن پیام رسان دیگری نمی تواند با بقیه پیام رسان های موجود رقابت کند پیام رسان تلگرام در مدت بسیار کمی فراگیر شد اما چرا این برنامه در این فرصت کوتاه جای پیام رسان های وایبر و حتی واتساپ را گرفت ، به چندین مورد در این رابطه می پردازیم :

۱.ویژگی سریع بودن در ارسال و دریافت پیام ها نسبت به وایبر و واتساپ

۲.ارسال فایل

۳.ایجاد کانال و … .

 

پیام‌رسان تلگرام ( Telegram) یک سرویس پیام‌رسان متن باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری است. کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد (همه انواع پرونده‌ها پشتیبانی می‌شود) خود ویرایشگر و رمزنگاری شده تبادل کنند.نرم افزار اندروید تلگرام

تلگرام رسماً همه دستگاه های هوشمند در دسترس است. نرم‌افزارهای برای نسخه وب  ، نسخه لینوکس و ویندوز از توسعه‌دهنده‌های مستقل که از رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند. کاربران نرم‌افزار امکان تبادل پیام، عکس، ویدیو و فایل تا حجم ۱٬۵ گیگابایت را دارند. تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس پاول دورف اداره می‌شود. تلگرام نسخه کامپیوتر خود را نیز ارائه داده که این امر سهولت دسترسی برنامه نویسان برای کد نویسی ربات‌ها را در تلگرام افزایش داده است.

 

در حال حاضر این اپلیکیشن برای تمام پلتفرم ها عرضه شده است و از سیستم عامل‌های اندروید ( android)  و ios پشتیبانی می کند.

 

 

چندی پیش تلگرام یک ویژگی  در ورژن جدیدش اضافه کرد که هر پیام را می توانستید پس از ارسال کردن ویرایش کنید بعد از مدتی کوتاه این ویژگی را برای ورژن دسکتاپ هم اضافه کرد و در عین ناباوری چندی پیش  این امکان رو اضافه کرد که شما میتوانید هر پستی که می فرستید را از چت هر دو طرف پاک کند. (البته این ویژگی تا دو روز پس از گذشتن از ارسال شدن پیام امکان پذیر هست)

این سوال مطرح می شود که تلگرام آیا قصد دارد پس از گرفتن بازار وایبر و واتساپ بازار نرم افزار اسنپ چت را هم بگیرد؟