طراحی یک نرم افزار موبایل، جهت معرفی کسب و کار(بخش ۲)

Posted on Posted in مقالات

در ادامه بحث‌های استفاده از یک نرم‌افزار اختصاصی اندروید، IOS و یا ویندوز فون جهت معرفی کسب و کار خود، امروز یک مثال کاربردی دیگر در حوزه ی خرید و فروش ملک و خانه برای شما آماده کرده‌ایم که با هم دنبال میکنیم. در این مثال از تکنیک استفاده از گوشه ی بازار جهت شروع معرفی کسب و کار میپردازیم.

فرض کنید شما صاحب که مرکز مشاوره خرید و فروش خانه و آپارتمان هستید و تصمیم گرفته‌اید برای معرفی کسب و کار خود و سود بیشتر، از روش جدید و نو استفاده کنید.

همان‌طور که در نوشته قبلی از این سری گفتیم، یکی از راه‌ها، ساخت و طراحی یک نرم‌افزار(یا به اصلاح اپ) موبایل می باشد. حتماً به خاطر دارید که گفتیم اپ، بهتر است مستقیماً کسب و کار شما را معرفی نکند و کاربر در حین استفاده از نرم‌افزار با محصول یا خدمتی که شما ارائه میکنید مواجه شود، که بازخورد مثبت تری نیز برای وجهه ی کسب و کار شما دارد.

طراحی اپ اندروید، ای او اس و ویندوز فون برای معرفی کسب و کار

خوب در این مثال مشاور املاک، فرض میکنیم اپ مورد نظر شما در مورد درج آگهی رایگان املاک می باشد، به این صورت که کاربر نرم‌افزار را از مارکت های مختلف دانلود میکند و بعد از نصب، میتواند در بخش مورد نظر خود، خانه‌ها یا آپارتمان های مختلف را به همراه شماره تماس فروشنده ببیند. همچنین کاربر با عضویت در این نرم‌افزار میتواند ملک خود را برای فروش بگذارد. در این حین شما که صاحب یک مشاور املاک هستید، هم خود را معرفی میکنید و هم خانه‌هایی را که برای فروش یا اجاره دارید، در این نرم‌افزار معرفی کنید.

خب، تا اینجا به نظر همه چیز به خوبی پیش می رود، ولی آیا از میان این همه نرم‌افزارهای موبایل موجود بر روی پلت فرم‌های مختلف مانند اندروید، کسی هم از نرم‌افزار شما استفاده میکند؟!

بدون خرج کردن مبالغ قابل توجهی پول برای تبلیغات، بعید است که در شرایط کنونی کسی از اپ شما استفاده کند، پس راه حل مناسب چیست؟!

در اینجا بحث استفاده از گوشه ی بازار! به نظر بسیار بهتر و کاربردی‌تر می رسد. برای مثال بالا، شما میتوانید در بازار معاملات ملکی، گوشه‌ای از این بازار، مثلاً فقط اجاره ی دفتر کار را مد نظر داشته باشید! به این معنی که مثلاً شما یک نرم‌افزار یا همان اپ اندروید طراحی کرده‌اید که فقط شامل دفتر های تجاری و فقط برای اجاره می باشد. در این نرم‌افزار کسی نمیتواند خانه ی خود را برای فروش بگذارد، یا نمیتواند برای خرید یک آپارتمان مسکونی جستجو کند! نرم‌افزار شما فقط و فقط مربوط به اجاره(دادن یا گرفتن) دفتر جهت استفاده های تجاری می باشد.

به این ترتیب احتمالاً اشخاصی که به دنبال اجاره دادن و یا اجاره گرفتن یک دفتر تجاری میگردند، به جای استفاده کردن از اپ های مشابه و یا در کنار آنها، از اپ شما هم استفاده میکنند و به این ترتیب بدون هزینه ی زیاد تبلیغاتی، میتوانید در یک گوشه از بازار به یک صاحب سبک تبدیل شوید.

البته استفاده از تکنیک گوشه ی بازار ریزه کاری ها و نکات دقیق و ظریفی دارد که در نوشته‌های بعدی بیشتر و بهتر به آن‌ها میپردازیم.

پاسخ دهید