قیمت پروژه های برنامه نویسی اندروید را چگونه محاسبه کنیم؟

Posted on Posted in مقالات

قیمت گذاری بر روی اجناس از دیرباز یکی از دغدغه های تولید کنندگان و تاجران بوده است. شاید سال ها گذشته باشد و آزمون و خطاهای زیادی انجام شده باشد تا قیمت یک جنس به خصوص در حوزه ی مربوط به خودش به یک اصل و روند عمومی و قانونی تبدیل شود.

از حاشیه که بگذریم، در خصوص قیمت گذاری پروژه های برنامه نویسی، به خصوص پروژه های موبایلی مانند اندروید، IOS و ویندوز فون بحث و تبادیل نظرهای زیاد و سلیقه های مختلفی وجود دارد. اما به طور کل، یک سری استاندارد و قوانین نا نوشته و یا نوشته شده ای وجود دارد که در این مقاله سعی داریم به آن بپردازیم.

چه عواملی بر روی قیمت گذاری پروژه برنامه نویسی موثر است؟

قیمت پروژه اپ اندروید

اگر بخواهیم به صورت موردی بر شماریم می توان آن را در ۵ مورد خلاصه به صورت زیر بیان کرد:

عامل اول: سابقه ی کار و نمونه کارهای شخص، گروه یا سازمان برنامه نویس

به طور حتم، سابقه ی یک شخص برنامه نویس در حوزه ی وب یا موبایل و یا دسکتاپ، میتواند بر روی تمامی عوامل دیگر تاثیر گذار باشد. این که آن شرکت قبلا با چه ارگان هایی کار کرده است، یا برنامه های قدرتمندی نوشته اند و هر برنامه چقدر مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است، همه و همه دست به دست هم می دهند تا بتوان تجربه ی آن شخص یا گروه برنامه نویس را مشخص کند. هر چقدر برنامه نویس تجربه ی کار بیشتری در حوزه ی تخصصی خود داشته باشد، کار را با سرعت بیشتر، با کیفیت بالاتر و با خطاها(BUGS)ی کمتری تحویل مشتری می دهد. همچنین برنامه نویسان با تجربه، امکان اضافه کردن ویژگی ها و پیشنهاد ویژگی های بیشتری را هم به شخص مشتری می دهند.

 

عامل دوم: تعداد صفحات موجود و تعداد المان های موجود در هر صفحه از پروژه

نیاز به توضیح بیشتری نیست که هر چه تعداد صفحات و تعداد عناصر داخل آن صفحه در یک اپ اندروید، IOS و یا ویندوز فون بیشتر باشد، قیمت پروژه به همان نسبت افزایش پیدا میکند

 

عامل سوم: فعالیت ها(Actionها)ی مربوط به هر المان

این که هر کدام از عناصر(Elements) در صفحه چه کارهای ساده یا پیچیده ای را انجام می دهند، بر روی قیمت پروژه تاثیر گذار است.

 

عامل چهارم: طراحی ظاهری گرافیک پروژه
این مورد نیز، نیاز به توضیح بیشتری ندارد. رابطه ی مستقیم طراحی گرافیکی حرفه ای با قیمت پروژه بر کسی پوشیده نیست!

 

عامل پنجم: پشتیبانی و نحوه ی انجام آن

شاید در میان مشتریان پروژه های نرم افزاری و اپ های موبایلی، به این نکته توجه زیادی نشود، ولی چیزی که مطمئن هستیم، این است که نرم افزار(از هر نوعی که میخواد باشد!) وقتی به مرحله ی Release و ارائه رسید، قطعا به تغییر نیاز دارد. این تغییرات که به خرده تغییرات هم مشهور هستند، با توجه به قراردادهای پشتیبانی میتوانند برطرف شده و نرم افزار موبایلی مطمئن تری را تحویل مشتری دهند.

 

البته قطعا عوامل و شرایط دیگر هم بر روی قیمت پروژ های موبایل تاثیر گذار است. برای مثال منطقه ی جغرافیایی، زمان تحویل پروژه، تحویل و آموزش منبع برنامه و… که در فرصت های دیگر به تفصیل در مورد هر یک بحث خواهیم کرد.

پاسخ دهید