چگونه برنامه نویس آندروید شوم؟

Posted on Posted in مقالات

آموزش آندروید

شاید برای شما که تازه قصد دارید زبان برنامه نویسی آندروید را یاد بگیرید این سوال پیش آمده که از کجا شروع کنم؟ یا با چه زبان برنامه نویسی شروع کنم؟

ما آنچه را که عرف هست و اکثر برنامه نویسان استفاده می کنند را به شما معرفی می کنیم.

۱. Java

یک  زبان برنامه‌نویسیِ شئ‌گرا است. زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و ازقابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های بنیادین جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست، به عبارت دیگر می‌توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم‌عاملی اجرا کرد.

 

۲. C#

زبانی شیءگرا و سطح بالا از خانوادهٔ زبان‌های چارچوب دات‌نت شرکت مایکروسافت است.  زبان سی شارپ، یک زبان برنامه‌نویسی چند الگویی و است و منظم شده مدل‌های تابعی، امری، عمومی، شیءگرا و جز گرا و در بستر دات نت می‌باشد. سی شارپ یکی از ۴۴ زبان برنامه‌نویسی است که توسط زمان اجرای زبان مشترک از چارچوب دات‌نت پشتیبانی می‌شوند و در همه جا به وسیله مایکروسافت ویژوال استودیو شناخته می‌شود.زبان سی شارپ با قدرت و در عین حال سطح بالایی خود توانسته توجه بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کند.

   

۳. Basic4Android

یک پلتفرم قدرتمند برای ساخت اپلیکیشن و بازی برای سیستم عامل اندروید (Android) می باشد.با استفاده از Basic4Android که شباهت زیادی به زبان  Visual Basic دارد، برای Android برنامه نویسی کنید.  Basic4Androidکتابخانه های زیادی دارد که با استفاده از آنها می توانید به راحتی از امکانات سیستم عامل اندروید استفاده کنید.

 

۴. jQuery Mobile یک فریمورک بسیار معروف و قابل اعتماد بر پایه Html 5 می باشد، که برای ساخت رابط کاربری ، ساختن برنامه هایی با ظاهری رسپانسیو و برنامه های چندسکویی بسیار کاربرد دارد. برنامه هایی که با این فریمروک ساخته می شوند، رابط کاربری بسیار خوبی را به نمایش می گذارند.

 

۵.Phonegap

ایده ی جالب و کاربردی از شرکت ادوبی بود که هدف از آن ساخت نرم افزار های موبایل با استفاده از زبان های HTML , CSS , JavaScript یا همان برنامه نویسی تحت وب بوده است.

بیشتر برای کسانی که قبلا برنامه نویسی وب انجام داده اند یا به زبان های HTML , CSS , JavaScript مسلط هستند کاربرد دارد.

پاسخ دهید